Čiužinio priežiūros ABC

Čiužinys – tai ilgalaikė investicija į kokybišką miegą bei poilsį. Spyruoklinis čiužinys sėkmingai gali tarnauki iki 15 metų, o poroloninis – ik 10 metų, o kartais ir dar ilgiau. Žinoma, norint, kad čiužinys ilgus metus būtų patogus, yra viena būtina sąlyga – čiužinį reikia tinkamai prižiūrėti.

Tinkamas čiužinio laikymas

Miegamojo lovos su medinėmis grotelėmis – geriausias pasirinkimas spyruokliniam ar poroloniniam čiužiniui. Tarp grotelių esantys tarpai leidžia čiužinyje cirkuliuoti orui, todėl nesikaupia drėgmė, nesudaromos puikios sąlygos veistis dulkių erkutėms ar pelėsiui. Tuo atveju, jei čiužinį dedate ant miegamosios lovos su vientisu pagrindu, turite atminti, kad tada čiužinį teks dažniau vėdinti.

Čiužinio vėdinimas ir apvertimas

Net ir pats kokybiškiausias ar brangiausias čiužinys bėgant laikui pradeda išsigulėti ir tampa nepatogus. Jei norite kuo ilgiau džiaugtis patogiu čiužiniu ir saldžiu miegu, kas 3-5 mėnesius apverskite čiužinį kita puse ir apsukite. Be to, bent vieną kartą per metus rekomenduojame čiužinį išvėdinti. Kyla klausimas, kada tai daryti? Išties nėra jokio skirtumo ar čiužinį vėdinsite žiemą ar vasarą, svarbiausia čiužinį paguldyti horizontaliai ir atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie gali turėti neigiamos įtakos jūsų čiužinio charakteristikoms.

Čiužinio valymas

Dulkes iš čiužinio galima išsiurbti tiesiog paprasčiausiu dulkių siurbliu. Čiužinio negalima smarkiai daužyti šepečiu ar kita priemone. Tuo tarpu, dėmių valymą geriau patikėti šios srities profesionalams, kurie efektyviai ir saugiai pašalins dėmes ir kitus nešvarumus. Visgi, jei nusprendėte savarankiškai išvalyti čiužinį namuose, turite atminti kelias svarbias taisykles:

  1. Čiužinio negalima valyti cheminėmis priemonėmis ar balikliais. Šios medžiagos gali pakenkti čiužinio audiniui, o jų kvapas giliai įsigers į čiužinį;
  2. Ant čiužinio negalima pilti vandens, nuo drėgmės pertekliaus gali atsirasti bakterijų ir įsiveisti pelėsis;
  3. Valant čiužinį namų sąlygomis, geriausia naudoti švelnų muilo tirpalą, tačiau jo negalima padauginti, nes atsiras drėgmė. Po tokio valymo čiužinį būtina labai gerai išdžiovinti.

Čiužinio užvalkalo priežiūra

Čiužinio užvalkalą reiktų skalbti kas porą mėnesių. Be to, vertėtų paisyti čiužinio gamintojų rekomendacijų: jei čiužinio užvalkalo negalima skalbti skalbimo mašinoje, geriau to ir nedaryti, o kreiptis į valyklą. Tuo atveju, jei čiužinys neturi užvalkalo, rekomenduojame tokį įsigyti, nes net paprasčiausias užvalkalas apsaugo čiužinį nuo greitesnio nusidėvėjimo ir nešvarumų.

Kitos čiužinio priežiūros taisyklės, kurių negalima pamiršti

  1. Nelaikykite po čiužiniu kitų daiktų, pavyzdžiui, knygos. iš abiejų pusių spaudžiamas čiužinys greičiau praras savo formą;
  2. Neleiskite vaikams šokinėti ant čiužinio, nes tai gerokai sutrumpins čiužinio eksploatacijos laiką;
  3. Augintinių vieta jų guolyje, o ne ant lovos. Išvalyti keturkojų draugų plaukus ir odos pleiskanas gana sudėtinga.

Kada laikas keisti čiužinį?

Jei nuolatos atsikeliate pavargęs, niekaip nerandate patogios miego pozos, po nakties skauda nugarą ar šonus, vos pasijudinus čiužinys pradeda skleisti nemalonius traškėjimo garsus, laikas pradėti galvoti apie naujo ir kokybiško čiužinio įsigijimą.