15 patarimų, kaip išsimiegoti



1.    Nesistenkite valdyti
Tarp visų dalykų, kuriuos galite kontroliuoti savo gyvenime, miegas nėra vienas iš jų. Kad ir kaip norėtumėte, tikėtumėtės ar stengtumėtės, niekas nepadės.  Kai tik pripažinsite, kad negalite kontroliuoti miego, sutaupysite laiko ir jėgų dėl jo nerimaudami. Tai kaip rytinis eismo kamštis, jūs galite arba eiti dėl to iš proto arba suprasti, kad tai gyvenimo dalis ir kitomis dienomi viskas eisis sklandžiau.

2.    Nusistatykite miego laiką
Jūs užsistatote žadintuvą, kad kasryt laiku atsikeltumėte, tačiau punktualumas einant miegoti lygiai taip pat svarbus. Nusistatyti priminimą kada eiti miegoti nebūtina, tačiau pasirinkite valandą ir stenkitės kas vakarą eikite tuo pačiu laiku miegoti, savaitgaliais taip pat. Jūsų kūnui reikia rutinos.

3.    Išsimaudykite vonioje
Dėdė Miegas aplanko esant vėsesnei kūno temperatūrai. Šį efektą padidinsite išsimaudę šiltoje vonioje ar po dušu. Vėliau, atsigulkite ir leiskite atvėsti jūsų kūno temperatūrai.

4.    Užgesinkite šviesas
Netgi menkiausia šviesa gali išblaškyti snaudulį. Taigi, visi televizoriai, kompiuteriai ir net šviesos koridoriuose turi būti išjungtos iki tol, kol jūs ramiai pasitiksite naują rytą.

5.    Išjunkite garsus
Įsijungti muzikinį grotuvą nėra geriausias pasirinkimas norint užgožti jūsų partnerio knarkimą. Trankioji kūrinio dalis gali užklupti nelauktai ir išblaškyti jūsų miegą. Vietoj to, geriau įsijunkite vėjelį arba investuokite į garso mašiną, kuriančią baltus garsus, kurie blokuoja aplinkinio pasaulio keliamą triukšmą.

6.    Atvėskite
Šaltis yra miego sąjungininkas. Taigi, sumažinkite šildymą (kartu ir šildymo išlaidas) ir griūkite į patalus. Kuo vėsesnis miegamasis, tuo jūsų kūnas funkcionuos ramiau ir geriau pailsės.

7.    Lengvai maitinkitės
Prisivalgymas ar didelis kiekis skysčių padidina skrandžio veiklos sutrikimų ar dažnesnių kelionių į tualetą tikimybę. Lengva vakarienė likus daugiau nei dviems valondoms iki miego padės jums kietai įmigti.

8.    Atsisakykite rūkymo ar alkoholio
Kartkartėmis linksmybių naktis nieko blogo, tačiau taurė vyno ar cigaretės dūmas prieš einant gulti neturėtų tapti įpročiu. Alkoholis ir nikotinas ne tai, kad neleis jums užmigti, tačiau ramų miegą trukdys dažnais prabudimais.

9.    Pagalvės
Pagalvė yra viena svarbiausių priemonių prisijaukinant miegą. Pasirūpinkite, kad jūsų draugė pagalvė būtų patogi ir atitiktų jūsų miego įpročius. Pagalvės miegantiems ant pilvo ir mėgstantiems susiriesti kaip vaikai skiriasi, tad išssirinkite jums tinkamiausią.  

10.    Miegokite be gyvūnų
Kad ir kaip mylėtumėte savo augintinį, jis nėra geriausias jūsų miego draugas. Gyvūnai linkę greitai pabusti nuo menkiausių nakties garsų, kartu pažadinantys ir jus iš saldaus sapno.

11.    Atsisveikinkite su skausmu
Jei jus kankina nors ir menkiausias skausmas, kovokite su juo net jei prireiktų griebtis vaistų ar vykti pas daktarą.

12.    Venkite kofeino
Nieko tokio jei kasryt mėgaujatės skaniaja kava, tačiau venkite vartoti kofeino turinčius produktus po saulėlydžio.

13.    Tiesiog kvėpuokite
Nustokite rūpintis darbų sąrašu ir tiesiog pakvėpuokite. Giliai ir lėtai, lengvai ir trumpai...Jūsų įkvėpimo ir iškvėpimo garsas gali būti puiki lopšinė vedanti saldaus miego link.

14.    Išlikite ramus
Jei kankina nemiga, nesijaudinkite, tai dar labiau pablogins situaciją. Atsipūskite. Bemiegė naktis nėra pasaulio pabaiga. Jei galvosite „Žavu, negaliu užmigti ir dėl to rytoj bus bevertė diena“, taip tik dar labiau sau įkalbėsite nesėkmę. Verčiau atsipalaiduokite ir patikėkite, kad artimiausiu metu jūsų laukia daugybė gilaus ir ramaus miego naktų.

15.    Nesistenkite atsigriebti
Tokio dalyko, kaip “atsimiegoti” už prarastą miego laiką, nėra. Kuo galite sau padėti, tai grįžti į rėžimą.  Poguliai, ėjimas miegoti labai anksti ar ilgai miegoti gali atrodyti, kad padeda atsigriebti po bemiegių naktų, tačiau jie tik siunčia jūsų organizmui klaidingas žinutes. Laikykitės ankstesnio miego rėžimo ir taip sumažinsite nemigos problemas.

Informacijos šaltinis http://www.womenshealthmag.com